مشاوره و هدایت تحصیلی (طرح حامی)

طرح حامی؛

مشاوره تخصصی فرد به فرد برای حمایت از شما تا رسیدن به موفقیت


چرا حامی؟(به قلم دکتر نوری فرد)

بیش از شش سال مشاوره کنکور ارشد با عناوینی همچون همراه، همگام، ضامن و ... و استقبال شدید دانشجویان از طرح به طوری که سال آخر با 11 مشاور به کار خود پایان دادیم و طی این دوره شش ساله همراه و همکام بیش از 150 پذیرفته شده در دانشگاههای اصلی کشور در  رشته مدیریت بودیم و متوجه اثر زیادی که حمایت صحیح و خردمندانه می تواند در مصمم کردن افراد ایفا کند شدیم. حمایتی اثربخش که از یک سو دلگرمی دانشجو از اینکه یک حامی دانا موجبات عدم سردرگمی او را فراهم می آورد و از سوی دیگر تلاش دانشجو را در این مسیر بهینه تر می سازد.

 

معرفی طرح

اساس طرح حامی  بر تعهد دوسویه مشاور و مشاوره شونده خواهد بود و مشاور و مشاوره شونده به یکدیگر این اطمینان را می دهند که تا روز کنکور پا به پای هم پیش بروند و برای این اطمینان مراحل زیر طی خواهد شد:


1) جلسه مصاحبه اولیه

در این جلسه متقاضی مشاوره با دکتر نوری فرد( موفق ترین مشاور کنکور ارشد مدیریت) به گفتگو خواهند پرداخت و طی آن وضعیت شخص، تعهدات متقابل، درخواستهای شخص مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شخص از دیدگاه شخصیتی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت و به او اعلام خواهد شد در صورتی که تعهدات خود را در طول دوره مطالعه برای کنکور عملی سازد با توجه به توانمندیهای خود می تواند انتظار چه نتیجه ای در کنکور داشته باشد.

 

2) معرفی مشاور به متقاضی

    پس از امکان سنجی وضعیت فرد مشاوران فرد به او معرفی می شود. در طرح حامی هر فرد با سه مشاور در ارتباط خواهد بود. اول مستقیما برنامه ریزی های آموزشی خود را به صورت 3 هفته یکبار از دکتر نوری فرد دریافت می کند، وظیفه پایش برنامه و تغییر آن با توجه به عملکرد و نیاز داوطلب در جلسات هفتگی فیمابین بر عهده دکتر مشاری، مهندس اردستانی یا استاد فرهاد خواهد بود و مهندس بهزادفر هم هرماه یکبار جلسات انگیزشی را برای افراد برگزار خواهد کرد. لازم به ذکر است تمامی مشاوران در طرح افرادی هستند که بین 4 تا 6 سال سابقه مشاوره تخصصی را دارند و آموزشهای لازم در زمینه مشاوره تخصصی را دیده اند و ازین حیث باتجربه ترین تیم مشاوره کنکور ارشد مدیریت حساب می شوند. این معرفی حداکثر یک هفته پس از جلسه مصاحبه اولیه خواهد بود.

 

3) جلسات منظم هفتگی مشاوره (به صورت تلفنی یا ویدیو کنفرانس)

مهمترین رسالت این جلسات برنامه ریزی روزانه و هفته به هفته برای فرد با توجه به محدودیتهای وی هست. همچنین فرد می تواند مطمئن باشد که می تواند بهترین راه حل را برای مدیریت حوادثی که در طول دوره مطالعاتی خود تا کنکور خواهد داشت را دریافت می کند. در کنار این فرد می تواند مشکلات درسی خود را در زمینه های تخصصی مشاور خود که به او اعلام می شود از مشاور بپرسد. پیشنهاد اکید ما این است که در 4 5 جلسه اول مشاوره شونده حتما به صورت ویدئوکنفرانس با مشاور خود، در جلسات حاضر شوند تا شناخت کافی و لازم برای ادامه راه حاصل شود.

 

4) امکان سنجی مناسب برای استفاده از خدمات آموزشی

یکی از بزرگترین حسن های طرح مشاوره حامی شناخت کامل دکتر نوری فرد از خدمات موسسات و اساتید و مستقل بودن ایشان از فضای موسسات می باشد. از جالب ترین اتفاقاتی که تعجب دانشجویان را هرساله در پی داشت این موضوع بود که حتی در برخی موارد آنها از رفتن به کلاسهای اضافه منع می شوند و این بخشی از همان رسالتی است که یک مشاور دنبال می کند و آن صداقت با دانشجو و راهنمایی برای استفاده بهینه از زمان خود است. استفاده زیاد از خدمات آموزشی به معنای موفقیت نیست بلکه باید بهینه ترین نوع این استفاده مشخص گردد که این کار برای دانشجویان طرح حامی به دلیل شناخت بیشتر از آنها نسبت به سایر دانشجویان با اطمینان بیشتری انجام می شود.


5) جلسات مشاوره گروهی با دکتر نوری فرد

این جلسات که هر ماه با زمان 75 دقیقه برگزار میگردد دو هدف را دنبال می کند؛ اولا برای دانشجویان نقشه راه ماه آینده و تا کنکور را واضح می سازد و ثانیا دانشجویان می توانند مشکلات، مطالبات و پیشنهاداتی دارند را در 30 دقیقه پایانی بیان می سازند و می توانند مطمئن باشند به طور کامل بررسی شده و پاسخ مناسب به آنها داده خواهد شد.


6) اولویت داشتن برای استفاده از خدمات رفع اشکال و تدریس خصوصی نسبت به سایر دانشجویان

در صورتی که دانشجو نیاز به چنین خدماتی داشته باشد می تواند بدون انتظار متعارف این خدمات را دریافت نماید.


هزینه طرح و تعداد نفرات پذیرش شونده

هزینه دوماهه این طرح برای هردانشجو، 200 هزار تومان تا 250 هزار تومان (بستگی به طرح انتخابی دارد) می باشد و شرکت دانشجو در ادامه طرح منوط به انجام تعهدات خود در طول دوره دوماهه است و  ظرفیت کلی مشاوره امسال تیم ما 90 نفر و در ظرفیت دور اول ثبت نام تا پایان مرداد ماه 10 نفر خواهد بود

 

آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش

تلفن تماس : 88933620 - 86741
آآدرس ایمیل : info@pazhuhesh.org
نام :
تلفن :
ایمیل :
پیام :
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .